Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu’nun Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu’na yaptığı bağış münasebetiyle 2 Aralık 2015 tarihinde Temsilciliğimizde bir tören düzenlenmiştir.

Törende yaptığı konuşmada sorunlar karşısında toplum olarak duyarlı olmak gerektiğine işaret eden Büyükelçi Tuncalı, Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu Başkanı Türkan Nalbantoğlu’nu diğer kuruluşlara örnek teşkil eden anlamlı bağışlarından dolayı tebrik etti. Okullarımız ile beraber tüm kuruluşlarımızın aslında toplumumuzun birlik ve beraberliğinin geliştirilmesi ve kültürümüzün genç nesillere anlatılması için çalışmakta olduğunu ifade eden Tuncalı, böyle dayanışmaların memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Nalbantoğlu ise Koro olarak şimdiye kadar birçok başarılı faaliyete imza attıklarını, sözün değil icraatın önemli olduğunu ve Türk Okullarımızın desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Okul Başkanı Sevtap Kemal ise okulun maddi olarak çok zor bir süreçten geçtiğini ve Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu’nun bu anlamlı bağışını sıkıntılarını aşmak için kullanacaklarını belirterek, Nalbantoğlu’na teşekkür etti.

bagis1 bagis2